Kiedy?
Dostępne miejsca: 18/18
Opis projektu
Zjedzone i co dalej? – czyli fascynująca podróż przez układ pokarmowy
Co dzieje się z jedzeniem, kiedy znika z talerza? Dlaczego enzymy trawienne działają? I po co właściwie organizmowi żółć?
Podczas warsztatów z członkami Studenckiego Koła Naukowego Żywienia Zwierząt i Bromatologii uczestnicy zajrzą do świata procesów trawiennych, których na co dzień nie widać, ale bez których organizm nie mógłby korzystać z pożywienia. W formie prostych doświadczeń laboratoryjnych sprawdzą, jak działają enzymy rozkładające białka i skrobię, co wpływa na ich aktywność oraz jak żółć pomaga w trawieniu tłuszczów.
To warsztaty dla osób ciekawych biologii, dietetyki, żywienia i pracy laboratoryjnej. Uczestnicy nie tylko poznają teorię, ale przede wszystkim sami zaobserwują reakcje zachodzące w probówkach, wyciągną wnioski i przekonają się, że trawienie to znacznie więcej niż tylko „zjedzenie posiłku”.
Zapraszamy na praktyczne spotkanie z nauką, podczas którego jedzenie staje się początkiem fascynującej historii o ukrytej pracy układu pokarmowego!
Gdzie?
Uniwersytet Przyrodniczy – Rektorat, ul. Akademicka 13, Lublin

Dla kogo?
Kategorie projektu
Kierownik Projektu
dr inż. Edyta Kowalczuk-Vasilevedyta.kowalczuk@up.edu.pl
Wydział Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki
Email: edyta.kowalczuk@up.edu.pl
Współorganizatorzy:- Julia Fabjanowska
- Szymon Milewski