Zjedzone i co dalej? Sekrety trawienia



Kiedy?

czwartek, 24 wrzesień 2026 09:30 - 11:00 Polski

Dostępne miejsca: 18/18

Opis projektu

Zjedzone i co dalej? – czyli fascynująca podróż przez układ pokarmowy

Co dzieje się z jedzeniem, kiedy znika z talerza? Dlaczego enzymy trawienne działają? I po co właściwie organizmowi żółć?

Podczas warsztatów z członkami Studenckiego Koła Naukowego Żywienia Zwierząt i Bromatologii uczestnicy zajrzą do świata procesów trawiennych, których na co dzień nie widać, ale bez których organizm nie mógłby korzystać z pożywienia. W formie prostych doświadczeń laboratoryjnych sprawdzą, jak działają enzymy rozkładające białka i skrobię, co wpływa na ich aktywność oraz jak żółć pomaga w trawieniu tłuszczów.

To warsztaty dla osób ciekawych biologii, dietetyki, żywienia i pracy laboratoryjnej. Uczestnicy nie tylko poznają teorię, ale przede wszystkim sami zaobserwują reakcje zachodzące w probówkach, wyciągną wnioski i przekonają się, że trawienie to znacznie więcej niż tylko „zjedzenie posiłku”.

Zapraszamy na praktyczne spotkanie z nauką, podczas którego jedzenie staje się początkiem fascynującej historii o ukrytej pracy układu pokarmowego!

Gdzie?

Uniwersytet Przyrodniczy – Rektorat, ul. Akademicka 13, Lublin

Uniwersytet Przyrodniczy - Rektorat

Sala/pomieszczenie: 401/402