Zawód dentysta- misja zdrowy uśmiech



Kiedy?

środa, 23 wrzesień 2026 16:00 - 17:00 Polski

Aby dokonać rezerwacji, zaloguj się lub zarejestruj konto.


Dostępne miejsca: 0/25

Opis projektu

Lekarz dentysta, inaczej zwany stomatologiem, jest absolwentem kierunku lekarsko-dentystycznego Uniwersytetu Medycznego.

Studia stomatologiczne trwają 5 lat i umożliwiają nabycie odpowiednich kwalifikacji do pracy w zawodzie dentysty.

 

 

Stomatologia jest bardzo szerokim działem medycyny oraz obszerną i  niezwykle szybko rozwijąca się dziedziną. Studenci  stomatologii mają możliwość zdobycia praktycznych umiejętności klinicznych, dzięki, którym będą mogli w przyszłości udzielać świadczenia zdrowotne i nieść pomoc swoim pacjentom.

Dzięki temu studenci pogłębiają wiedzę i zdobywają doświadczenie w zakresie diagnozowania, profilaktyki i leczenia różnych chorób jamy ustnej.

 

Po zakończeniu studiów należy:

  • odbyć 12 miesięczny staż podyplomowy
  • zdać lekarsko-dentystyczny egzamin końcowy, tzw. LDEK.

Następnie lekarz dentysta otrzymuje pełne prawo wykonywania zawodu i w zależnosci od indywidualnych zainteresowań wybiera dalszą drogę zawodową.

Można zrobić specjalizację, podjąć studia doktoranckie, rozwijać się naukowo, prowadząc badania, ale największa część dentystów leczy pacjentów w gabinecie stomatologicznym.

Lekarze dentyści mogą się specjalizować w 9 dziedzinach stomatologicznych. Specjalizacje trwają od 3 do 6 lat.

Najczęściej wybierane specjalizacje to: stomatologia zachowawcza z endodoncją, pedodoncja, periodontologia, ortodoncja, chirurgia stomatologiczna i chirurgia twarzowo-szczękowa. Absolwenci kierunku lekarsko-dentystycznego mają do wyboru bardzo szeroki wachlarz możliwości pracy i rozwoju.

 

Gdzie?

Stomatologiczne Centrum Kliniczne, Stomatologiczne Centrum Kliniczne, Lublin

Stomatologiczne Centrum Kliniczne

Sala/pomieszczenie: Sala Wykładowa S

Rezerwacje

Aby dokonać rezerwacji, zaloguj się lub zarejestruj konto.

Zaloguj lub Zarejestruj.