Taśma czy dyskietka? – oto jest pytanie. Czyli jak grać w retro gry komputerowe



Kiedy?

piątek, 19 wrzesień 2025 09:00 - 10:30

Aby dokonać rezerwacji, zaloguj się lub zarejestruj konto.

Opis projektu

Zajęcia mają na celu zaprezentowanie, jak z biegiem czasu zmieniały się komputery domowe i gry komputerowe. Młodzież dowie się, jak wyglądały gry komputerowe, w które grali ich rodzice i dziadkowie w latach 70., 80. i 90. XX wieku. Będą mieli też okazję zagrać w nie na starym i nowym sprzęcie. Przyjrzymy się ponadto sposobom zapisu i wczytywania gier z trwałych nośników danych, takich jak kaseta magnetofonowa czy dyskietka.

Prezentacja multimedialna (45 min.):

  1. Krótka opowieść o historii gier komputerowych.
  2. Przedstawienie typów nośników danych, ich budowy i zasad działania – od taśmy magnetycznej po karty SD.
  3. Instrukcja, jak uruchomić i zagrać w grę retro na starym komputerze.
  4. Instrukcja, jak zagrać w grę retro na współczesnym komputerze domowym.
  5. Przekazanie młodzieży, dlaczego warto studiować informatykę na WEiI Politechniki Lubelskiej.

Czas na rozrywkę (45 min.):
W tej części spotkania uczestnicy będą mieli okazję zagrać w różne stare gry na przygotowanych stanowiskach komputerowych.

Prowadzący: 

dr inż. Piotr Kopniak, Katedra Informatyki, WEiI, Politechnika Lubelska

Gdzie?

Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii, Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii, Lublin

Rezerwacje

Aby dokonać rezerwacji, zaloguj się lub zarejestruj konto.

Zaloguj lub Zarejestruj.

Taśma czy dyskietka? – oto jest pytanie. Czyli jak grać w retro gry komputerowe

Dla kogo?



Kategorie projektu




Organizator

Kierownik Projektu

Dane zanonimizowane
Dane zanonimizowane

Email: Dane archiwalne zanonimizowane

Współorganizatorzy:
  • Piotr Kopniak
  • Norbert Gabrylewicz
  • Agnieszka Wiśniewska
  • Mateusz Lachowicz