Kiedy?
Aby dokonać rezerwacji, zaloguj się lub zarejestruj konto.
Dostępne miejsca: 16/16
Opis projektu
Celem projektu jest przybliżenie uczniom i studentom możliwości studiowania w Japonii oraz zwiększenie ich świadomości na temat międzynarodowej mobilności edukacyjnej. W trakcie 60-minutowego spotkania uczestnicy będą mieli okazję poznać japoński system szkolnictwa wyższego, warunki rekrutacji na uczelnie, dostępne programy stypendialne, a także specyfikę życia studenckiego i kultury akademickiej w Japonii.
Projekt zostanie zrealizowany przez osoby studiujące i pracujące w Japonii, współpracujące naukowo z instytucjami badawczymi w Kraju Kwitnącej Wiśni, które podzielą się własnymi doświadczeniami związanymi z nauką, badaniami naukowymi i funkcjonowaniem na japońskich uczelniach. Bezpośredni kontakt z przedstawicielami środowiska akademickiego pozwoli uczestnikom uzyskać wiarygodne informacje z pierwszej ręki oraz zadać pytania dotyczące zarówno formalnych aspektów studiowania, jak i codziennego życia w tym kraju.
W programie przewidziano prezentację dotyczącą struktury japońskiego szkolnictwa wyższego, omówienie specyfiki studiów, a także przedstawienie możliwości rozwoju naukowego i zawodowego oferowanych przez japońskie uczelnie. Istotnym elementem spotkania będzie również rozmowa na temat kultury, sztuki i kuchni japońskiej różnic kulturowych, wyzwań związanych z adaptacją do nowego środowiska oraz korzyści płynących z edukacji w międzynarodowym otoczeniu.
Gdzie?
Wydział Elektrotechniki i Informatyki – ul. Nadbystrzycka 38a, Wydział Elektrotechniki i Informatyki - ul. Nadbystrzycka 38a, Lublin
Rezerwacje
Aby dokonać rezerwacji, zaloguj się lub zarejestruj konto.
Zaloguj lub Zarejestruj.

Dla kogo?
Kategorie projektu
Kierownik Projektu
dr inż. Piotr Terebunp.terebun@pollub.pl
Wydział Elektrotechniki i Informatyki
Email: p.terebun@pollub.pl
Współorganizatorzy:- Joanna Pawłat
- Dawid Zarzeczny
- Michał Kwiatkowski