“Kod życia- misja w ludzkim organizmie”



Kiedy?

środa, 23 wrzesień 2026 12:00 - 13:00 Polski

Aby dokonać rezerwacji, zaloguj się lub zarejestruj konto.


Dostępne miejsca: 0/25

Opis projektu

Zapraszamy dzieci w wieku 8-13 lat do udziału w zajęciach „Kod życia: misja w ludzkim organizmie”. To projekt edukacyjny, który w prosty i angażujący sposób przybliża budowę oraz działanie ludzkiego ciała. Uczestnicy poznają najważniejsze układy organizmu: szkieletowy, krwionośny, oddechowy, pokarmowy i nerwowy. Celem zajęć jest pokazanie, że ciało człowieka działa jak dobrze zorganizowany zespół, w którym każdy narząd ma swoje ważne zadanie. Warto wziąć udział, ponieważ dzieci uczą się przez działanie, współpracę i rozwiązywanie zagadek, a nie przez bierne słuchanie wykładu.

Zajęcia będą miały formę gry typu escape room. Uczestnicy zostaną wprowadzeni w fabułę awarii w ludzkim organizmie. Ich zadaniem będzie przejście przez kolejne stacje anatomiczne i zdobycie cyfr potrzebnych do ułożenia „Kodu życia”. Na każdej stacji dzieci wykonają inne zadanie: dopasują nazwy kości do szkieletu, odtworzą drogę krwi w organizmie, połączą pojęcia związane z oddychaniem, ułożą drogę pokarmu przez układ pokarmowy oraz sprawdzą, jak mózg przekazuje sygnały do mięśni. Zadania będą wymagały logicznego myślenia, spostrzegawczości, komunikacji i współpracy w grupie.

Do udziału nie jest potrzebna wcześniejsza wiedza z anatomii. Wszystkie zadania zostaną przygotowane tak, aby były zrozumiałe zarówno dla młodszych, jak i starszych uczestników. Prosimy jedynie o wygodny strój, który pozwoli swobodnie poruszać się podczas aktywności. Nie trzeba przynosić żadnych materiałów.  Zajęcia potrwają około 45 minut.

Gdzie?

Wydział Medyczny (PAWILON CHEMII), Konstatynów 1a, Lublin

Wydział Medyczny (PAWILON CHEMII)

Sala/pomieszczenie: CH 21

Rezerwacje

Aby dokonać rezerwacji, zaloguj się lub zarejestruj konto.

Zaloguj lub Zarejestruj.