Kiedy?
Aby dokonać rezerwacji, zaloguj się lub zarejestruj konto.
Dostępne miejsca: 50/50
Opis projektu
Kawa: przyjaciel czy wróg układu pokarmowego?
Kawa to jeden z najczęściej spożywanych napojów na świecie, a jej wpływ na zdrowie wciąż budzi kontrowersje i sprzeczne opinie.
Podczas wykładu prześledzimy drogę kawy przez układ pokarmowy i sprawdzimy, co na temat jej działania mówi współczesna nauka.
Dowiemy się, jak kawa wpływa na wydzielanie soków trawiennych, pracę żołądka, pęcherzyka żółciowego i trzustki.
Przyjrzymy się jej roli w regulacji motoryki jelit oraz wpływowi na mikrobiotę jelitową.
Odpowiemy również na pytania, czy kawa sprzyja refluksowi, czy należy jej unikać w chorobach przewodu pokarmowego oraz dlaczego badacze coraz częściej wskazują na jej potencjalne działanie ochronne wobec niektórych chorób, w tym wybranych nowotworów.
Zapraszamy wszystkich miłośników kawy – i tych, którzy wciąż zastanawiają się, czy ich ulubiony napój jest sprzymierzeńcem, czy wrogiem zdrowego trawienia.
Gdzie?
Rezerwacje
Aby dokonać rezerwacji, zaloguj się lub zarejestruj konto.
Zaloguj lub Zarejestruj.

Dla kogo?
Kategorie projektu
Kierownik Projektu
dr n. med. Iwona Jastrzębskaiwona.jastrzebska@umlub.edu.pl
Wydział Nauk o Zdrowiu
Email: iwona.jastrzebska@umlub.edu.pl
Współorganizatorzy:- Renata Krzyszycha