Kiedy?
Dostępne miejsca: 15/15
Opis projektu
Wydarzenie ma formę dwuczęściowego seminarium/prezentacji technicznej.
Pierwsza część wydarzenia poświęcona będzie na omówienie głównych koncepcji systemu magazynowania energii opracowanego w Politechnice Lubelskiej, jego funkcjonalności oraz systemu zarządzania. Uczestnicy będą mieli dostęp do systemu zarządzania magazynem energii opartego o SCADA oraz bezpośrednio do warstwy oprogramowania. Podczas seminarium omówione zostaną:
1. Integracja magazynu z systemem zasilania budynku i źródłami fotowoltaicznymi,
2. Funkcjonalność strażnika mocy – czyli kontrolowanie przepływu energii pomiędzy przedsiębiorstwem a siecią elektroenergetyczną,
3. Kompensacja mocy biernej – czyli poprawa przepływu energii i obniżenie rachunków,
4. Ograniczanie mocy zamówionej i przesuwanie obciążenia w cyklu dobowym,
W ramach drugiej części wydarzenia przeprowadzona zostanie prezentacja techniczna magazynu energii – Uczestnicy przejdą przed budynek CIiZT, gdzie zaprezentowana zostanie struktura wewnętrzna magazynu na poziomie szaf sterowniczych, modułów bateryjnych oraz ogniw, zabezpieczenia przeciwpożarowe, systemy klimatyzacji i ogrzewania, oraz jednostek sterujących i przekształtników mocy. Uczestnicy uzyskają wgląd do wnętrza magazynu, zaprezentowana zostanie procedura rozruchu i przyłączenia magazynu do sieci, oraz zatrzymania jego pracy.
Gdzie?
Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii, Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii, Lublin

Dla kogo?
Kategorie projektu
Kierownik Projektu
dr inż. Karol Fatygak.fatyga@pollub.pl
Wydział Elektrotechniki i Informatyki
Email: k.fatyga@pollub.pl
Współorganizatorzy:- Dariusz Zieliński
- Bartłomiej Stefańczak
- Maciej Rudawski
- Jakub Duk