Kiedy?
Dostępne miejsca: 60/60
Opis projektu
Celem spotkania jest przedstawienie historii i rozwoju medycyny.
Podczas prelekcji uczniowie poznają to, co łączy zarówno historię, jak i medycynę, która nie jest “wynalazkiem” XXI wieku.
Między historią świata, ludzi, wielkich cywilizacji a sposobami leczenia istniała więź. Również i współcześnie osiągnięcia technologiczne wspomagają sposoby leczenia.
Poznając biologię, chemię, fizykę ale i technologie nowoczesne, jak informatyka, medycyna rozwija się. Człowiek może być jak najszybciej zdiagnozowany właśnie dzięki technice.
Uczniowie, myślący o swojej przyszłości w medycynie, powinni znać nie tylko biologię, czy chemię. By jak najlepiej leczyć ludzi konieczne jest poznanie nie tylko tych nauk, ale również i historii – nauczającej nie tylko o bitwach czy odkryciach. Uczy też szacunku to tych, którzy bez komputerów czy tomografów umieli nie tylko leczyć, ale i wyleczyć.
Gdzie?

Dla kogo?
Kategorie projektu
Kierownik Projektu
dr Pawel SiekPawel.Siek@umlub.edu.pl
Wydział Nauk Medycznych
Email: Pawel.Siek@umlub.edu.pl
Współorganizatorzy:- Elżbieta Siek