Jak to było z leczeniem…



Kiedy?

poniedziałek, 21 wrzesień 2026 08:00 - 09:00 Polski

Dostępne miejsca: 60/60

Opis projektu

Celem spotkania jest przedstawienie historii i rozwoju medycyny.

Podczas prelekcji uczniowie poznają to, co łączy zarówno historię, jak i medycynę, która nie jest “wynalazkiem” XXI wieku.

Między historią świata, ludzi, wielkich cywilizacji a sposobami leczenia istniała więź. Również i współcześnie osiągnięcia technologiczne wspomagają sposoby leczenia.

Poznając biologię, chemię, fizykę ale i technologie nowoczesne, jak informatyka, medycyna rozwija się. Człowiek może być jak najszybciej zdiagnozowany właśnie dzięki technice.

Uczniowie, myślący o swojej przyszłości w medycynie, powinni znać nie tylko biologię, czy chemię. By jak najlepiej leczyć ludzi konieczne jest poznanie nie tylko tych nauk, ale również i historii – nauczającej nie tylko o bitwach czy odkryciach. Uczy też szacunku to tych, którzy bez komputerów czy tomografów umieli nie tylko leczyć, ale i wyleczyć.

Gdzie?