Kiedy?
Dostępne miejsca: 1/1
Opis projektu
Projekt realizowany przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie, ma na celu przybliżenie uczestnikom zagadnień związanych z mikrobiologią wody oraz znaczeniem jej jakości dla zdrowia publicznego. Szczególna uwaga zostanie poświęcona zagrożeniom wynikającym z obecności patogenów w wodzie pitnej, takich jak bakterie chorobotwórcze (np. Escherichia coli), które mogą prowadzić do zakażeń pokarmowych czy chorób zakaźnych. To doskonała okazja, aby w interaktywny sposób zaprezentować rolę, jaką odgrywa woda w życiu codziennym, a także jak laboratoria sanitarno-epidemiologiczne badają jej mikrobiologiczną czystość.
UCZESTNICTWO W PROJEKCIE LABORATORYJNYM JEST OBOWIĄZKOWĄ II CZĘŚCIĄ WIZYTY W POWIATOWEJ STACJI SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNEJ W LUBLINIE W RAMACH LUBELSKIEGO FESTIWALU NAUKI 2026 DNIA 23.09.2026R. (I część to drugi projekt – WARSZTATY W SALI KONFERENCYJNEJ).
Gdzie?
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie, ul. Uniwersytecka 12, 20-029, Lublin

Dla kogo?
Kategorie projektu
Kierownik Projektu
mgr ILONA OSADCZUKopz.psse.lublin@sanepid.gov.pl
Email: opz.psse.lublin@sanepid.gov.pl