Gra o przestrzeń: Rewitalizacja



Kiedy?

wtorek, 22 wrzesień 2026 09:00 - 13:00 Polski

Dostępne miejsca: 30/30

Opis projektu

Interaktywna gra miejska, podczas której uczestnicy wcielają się w różne grupy interesariuszy i wspólnie podejmą decyzje dotyczące rewitalizacji obszaru podzamcza w Lublinie. Młodzież pozna proces rewitalizacji, nauczy się współpracy, negocjacji oraz rozwiązywania konfliktów społecznych.

Wydarzenie odbędzie się 22 września (wtorek) w godzinach od 9.00 do 13.00. Zaplanowane warsztaty oraz spacer zostaną przeprowadzone w dwóch lokalizacjach: na skwerze kieszonkowym „Zielona Sala Wykładowa” przy ul. Furmańskiej 7 oraz w przestrzeni UrbanLab przy ul. Spokojnej 2. Dla upewnienia się o miejscu rozpoczęcia prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny: kierownik referatu ds. rewitalizacji: Jadwiga Wojciechowska: nr tel: +48 81 466 2667.

Inicjatywa skierowana jest do 30-osobowej grupy docelowej, obejmującej uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów. Tematyka spotkania jest bezpośrednio powiązana z takimi przedmiotami szkolnymi i akademickimi jak geografia, gospodarka przestrzenna oraz nauki społeczne.

Za organizację przedsięwzięcia odpowiada Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków i Rewitalizacji.

Gdzie?

Urban Lab Lublin, ul. Spokojna 2 , Lublin

Urban Lab Lublin

Sala/pomieszczenie: UrbanLab (parter), UrbanLab