Było sobie życie na BIS – warsztaty dla licealistów



Kiedy?

wtorek, 22 wrzesień 2026 10:00 - 12:30 Polski

Aby dokonać rezerwacji, zaloguj się lub zarejestruj konto.


Dostępne miejsca: 0/25

Opis projektu

Celem warsztatów będzie przybliżenie pracy z mikroskopem. Uczniowie będą mogli zobaczyć preparaty krwi obwodowej, szpiku, pasożytów układu pokarmowego, preparaty mikrobiologiczne. Przybliżona im zostanie praca z mikroskopem fluorescencyjnym. Uczniowie będą mogli poznać pracę w laboratorium, poznają poszczególne pracownie i analizatory, na których wykonywane są badania laboratoryjne zlecane przez lekarzy.

Uczniowie przejdą przez wszystkie etapy obiegu próbki w laboratorium.: rejestracja, punkt pobrań, dystrybucja, pracownia analityki ogólnej, pracownia hematologii, pracownia biochemii, pracownia immunochemii, pracownia mikrobiologii.

Prowadzący warsztaty omówią zasady przygotowania się do badań laboratoryjnych. Poznają co wpływa na wynik badania.

Na Pracowni analityki ogólnej będą mogli obserwować badanie ogólne moczu i zasady interpretacji wyniku.

Następnie po wykonaniu badania przez analizator, diagnosta omówi z licealistami wyniki badań, tłumacząc poszczególne parametry na wydruku.

Uczniowie będą mogli zwiedzić i oglądać preparaty mikrobiologiczne na Pracowni Bakteriologii. Zapoznają się z nowym sprzętem, który został darowany przez WOŚP Zakładowi Diagnostyki Laboratoryjnej w ramach ostatniej zbiórki  „Walki z sepsą” Pacjenci USzD, którymi potencjalnie mogą być również lubelscy licealiści mają dostęp do szybkiej diagnostyki.

Gdzie?

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie, Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie, Lublin

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie

Sala/pomieszczenie: Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej

Rezerwacje

Aby dokonać rezerwacji, zaloguj się lub zarejestruj konto.

Zaloguj lub Zarejestruj.