Badania bilansowe dzieci i młodzieży. Dlaczego warto z nich korzystać



Kiedy?

poniedziałek, 21 wrzesień 2026 10:00 - 12:00 Polski

Aby dokonać rezerwacji, zaloguj się lub zarejestruj konto.


Dostępne miejsca: 60/60

Opis projektu

Badania bilansowe mają na celu monitorowanie rozwoju dziecka/nastolatka i wykrywanie ewentualnych nieprawidłowości, które mogłyby prowadzić do rozwoju choroby, czy wskazywać na wczesne jej etapy. Tylko wczesne wykrycie daje szansę na pełną eliminację choroby. W ramach badań bilansowych, każde dziecko i nastolatek w określonym wieku, badani są przez lekarza rodzinnego, pediatrę lub pielęgniarkę. Są to badania zalecane przez lekarzy i Ministerstwo Zdrowia. Przy tym, są bezpłatne. Powiemy Wam, dlaczego warto z nich skorzystać, co wchodzi w ich zakres i na czym polegają. Nawiążemy do zależności między stylem życia a stanem zdrowia. Wspólnie spróbujemy ocenić Wasz wzrost, masę ciała oraz ciśnienie tętnicze krwi. Pomożemy Wam samodzielnie określić czy pozostają one w normie. Dodatkowo, za pomocą bioelektrycznej analizy impedancji (BIA) ocenimy skład Waszego ciała, w tym zawartość procentową tłuszczu. Pokażemy też, jak w czasie badań bilansowych ocenia się postawę ciała, wzrok i słuch. Powiemy jakie jest postępowanie w razie stwierdzenia nieprawidłowości.

Gdzie?

Collegium Pathologicum, Collegium Pathologicum, Lublin

Collegium Pathologicum

Sala/pomieszczenie: Aula Collegium Pathologicum (górna)

Rezerwacje

Aby dokonać rezerwacji, zaloguj się lub zarejestruj konto.

Zaloguj lub Zarejestruj.